سمت سریال برنامه برنامه فوتبال خوزستان

سمت: سریال برنامه برنامه فوتبال خوزستان سینمایی لیست پخش برنامه های تلویزیونی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سوزوکی سوار می‌شویم و از کالای ایرانی حمایت می‌کنیم!

در کشورهای توسعه یافته اگر قرار به میزان دریافتی سیاستمداران باشد تنها یک سرچ راحت در گوگل کفایت می کند ولی در کشور عزیزمان ایران میزان حقوق هر لحظه «اسمش را نب

سوزوکی سوار می‌شویم و از کالای ایرانی حمایت می‌کنیم!

سوزوکی سوار می شویم و از کالای ایرانی حمایت می کنیم!

عبارات مهم : ماشین

در کشورهای توسعه یافته اگر قرار به میزان دریافتی سیاستمداران باشد تنها یک سرچ راحت در گوگل کفایت می کند ولی در کشور عزیزمان ایران میزان حقوق هر لحظه «اسمش را نبر» بوده، به خاص هنگامی که قرار باشد از مسئولین پرسیده شود میزان دریافتی آنها چقدر است؟ در چنین شرایطی معمولا خبری از اطلاعات قابل اتکا نبوده است.

سوزوکی سوار می‌شویم و از کالای ایرانی حمایت می‌کنیم!

برای اذهان ایرانیان از لیست دارایی های مسئولان، موتورسیکلت پسر محمدباقر قالیباف مانده و ۶۳۸ هزار تومان حساب بانکی دختر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی! ماجرای شفافیت در درآمدهای مسئولان بارها تکرار شده است است ولی فعلا خبری نیست. آخرین اقدام در این زمینه جمع آوری امضا از سوی نمایندگان مجلس جهت طرحی است که «اعاده اموال نامشروع مسئولان» نامیده می شود.

امضاهای نمایندگان مجلس بر این طرح به ۱۸۲ زیاد کردن یافته هست. به موجب این طرح، هیئتی متشکل از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان را دارد که بعد از بررسی ها در صورت حصول اطمینان از نامشروع بودن این اموال، آنها را به بیت المال باز می گرداند. در این میان ولی حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت:« بعضی نمایندگان که در ابتدا این طرح را امضا نکردند بعد از اینکه از سمت افکار عمومی و حوزه انتخابیه خود تحت فشار قرار گرفتند، این طرح را امضا کردند، ولی گفتند به آن رای نخواهیم داد.»

در کشورهای توسعه یافته اگر قرار به میزان دریافتی سیاستمداران باشد تنها یک سرچ راحت در گوگل کفایت می کند ولی در کشور عزیزمان ایران میزان حقوق هر لحظه «اسمش را نب

وضعیتی که نشان می دهد همچنان راه بسیار طولانی در پیش است تا شفافیت در این موارد زیاد کردن یابد. ولی دست کم تا اینجای کار یک نماینده مجلس فارغ از بازی های بروکراتیک که مشخص نیست چه زمانی به قانون تبدیل و سپس اجرایی خواهد شد خود به میدان آمده و از درآمدها و دریافتی های خود گزارش ریزی را در اختیار عموم قرار داده هست. البته در گزارش محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز خبری از موتور سیکلت یا حساب ۶۰۰ هزار تومانی نیست و او با شرح همه چیز را گفته هست. هر چند که او خود در حوزه انتخابیه اش با موتورسیکلتی راحت عبور و مرور می کند.

ریزدریافتی های یک نماینده

صباغیان در نامه خود نوشته که آحاد جامعه باید از تصمیمات و کارها وکلای خود مطلع باشند همان طوری که در وقت انتخابات نیز ما نمایندگان شعار شفافیت می دهیم.

وی افزوده: «آگاهی از حقوق و دریافتی مسئولین به خاص وکلای آنها از ابتدایی ترین حقوق شهروندی محسوب می گردد که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا امری مرسوم است.» او ادامه داده که «امید آنکه همه مسئولین صدر تا ذیل با اعلام میزان حقوق و دریافتی های خود شک و شبهه را از اذهان مردم بزدایند آیا که امروز این عنوان در جامعه ایجاد پرسش کرده و پاسخ به آن به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است است.» صباغیان گفته که «در آغازین ماه های شروع به کار مجلس و در وقت بحث حقوق های نجومی که دغدغه مردم شده است بود طی تذکری این مطالبه عمومی را مطرح نموده و جهت برطرف این نگرانی خواستار اعلام دریافتی حقوق و دریافتی مسئولین ارشد کشور شدم که در پاسخ به بنده بیان شد: «شما اعلام کنید.»

سوزوکی سوار می‌شویم و از کالای ایرانی حمایت می‌کنیم!

البته این پاسخ بدی جهت من نبود ولی جهت اذهان عمومی پاسخ کاملی نبود.» آنطور که این نماینده مجلس در نامه خود منتشر کرده حقوق او در سال ۱۳۹۵، پنج میلیون و پانصد هزار تومان بوده و در سال ۹۶ به شش میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسیده و جهت سال ۹۷ نیز همین میزان ثابت خواهد بود. در توضیحات نوشته شده است که میزان حقوق بر پایه مدرک تحصیلی، سوابق خدمت و دیگر فاکتورها تعیین می شود. ولی فارغ از جزئیاتی مانند هزینه های مورد نیاز جهت اداره دفتر نمایندگی آنچه در این نامه تظاهر می کند وام مجلس به نمایندگان جهت خرید ماشین است که مطابق قیمت خودروهای سراتو، سوزوکی و ال ۹۰ است.

وام ماشین خارجی جهت نمایندگان

در کشورهای توسعه یافته اگر قرار به میزان دریافتی سیاستمداران باشد تنها یک سرچ راحت در گوگل کفایت می کند ولی در کشور عزیزمان ایران میزان حقوق هر لحظه «اسمش را نب

وام ماشین جهت خرید چنین اتومبیل هایی درحالی است که دست کم در هفت سال گذشته صحبت های بسیاری راجع به اقتصاد مقاومتی شده است و اینکه باید از تولید ملی حمایت کرد. از قضا همین نمایندگان مجلس یک پای بحث های طویل و بی سرانجامی هستند که در رسانه ملی می شود که مردم را خطاب قرار می دهند و آسمان و ریسمان می بافند که حمایت از تولید ملی! ولی چگونه منزل ملت که نمایندگان همین مردم را در خود جای می دهد جهت آنها وام خرید ماشین خارجی قرار می دهد! هر چند که ممکن است مدعی شوند این سه ماشین در داخل تولید می شوند ولی ناگفته پیداست این سه ماشین علی الخصوص سوزوکی شاسی بلند و سراتو تقریبا لوکس بوده و در اینجا صرفا مونتاژ می گردد.

با این حال صفحه تلویزیون در تمام سال های گذشته پر بوده است از تبلیغات رنگ وارنگ خودروهای داخلی ولی آیا به عنوان مثال خودرویی مانند سمند به نمایندگان جهت خرید پیشنهاد نشده است! اگر جهت سایر مسئولان از وزیر، مدیر و مشاور هم چنین وضعی حاکم باشد چگونه می توان مردم را اقناع کرد که از ماشین ملی یا سایر محصولات ایرانی استفاده کنند. همین سیاست یک بام و دو هوای مسئولان است که موجب شده است شرح و میزان درآمدهای آنها هم مشخص نشود آیا که یقینا اخباری از این دست را در افکار عمومی شکل خواهد داد. این درحالی است که جهت خودروهای خارجی با توجه به تعرفه های سنگینی که دولت قرار می دهد باید مبالغ قابل ملاحظه ای را هزینه کرد که یقینا مردم عادی از بعد آن برنمی آیند و به ناچار به گزینه های داخلی همچون پراید روی می آورند. شاید بهتر است اگر قرار به استفاده مسئولان از خودروهای خارجی است تعرفه ها برداشته شود تا مردم نیز از خودروهایی با استانداردهای جهانی استفاده کنند.

سوزوکی سوار می‌شویم و از کالای ایرانی حمایت می‌کنیم!

در این میان به نظر می رسد نظر کلان حمایت از تولید ملی که قرار است از سوی مسئولان دنبال شود با چالشی جدی مواجه می شود و باید حلقه مفقوده در عرصه اقتصاد کشور عزیزمان ایران را تعریف جامعه به خودی و غیرخودی دانست که بعضی به هر آنچه می خواهند دسترسی دارند و جهت مردم هم نسخه می پیچند!

روزنامه آفتاب یزد

واژه های کلیدی: ماشین | دریافتی | مسئولان | دریافتی حقوق | نماینده مجلس | خودروهای داخلی | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog