سمت سریال برنامه برنامه فوتبال خوزستان

سمت: سریال برنامه برنامه فوتبال خوزستان سینمایی لیست پخش برنامه های تلویزیونی

گت بلاگز سیاسی تنش بین کشورهای عربی ناشی از دخالت آمریکا است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تنش های اخیر بین کشورهای عربی در منطقه ناشی از دخالت آمریکا هست.

به روایت بخش مجلس گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از منزل ملت، علاءالدین بروجردی راجع به تنش به وجود آمده بین قطر و عربستان افزود: نخستین اثر سفر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به منطقه ایجاد تشتت در کشورهای منطقه است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی همواره بر این عقیده بوده است که پرسشها منطقه باید از سوی خود کشورهای منطقه حل شود.
وی خاطر نشان کرد: دخالت کشورهای بیگانه به خاص آمریکا به عنوان دشمن آشنا شده است کشورهای اسلامی که همواره ایجاد افتراق و تشتت و اختلاف در میان کشورهای اسلامی را در دستور کار داشته است به هیچ وجه نمی تواند حلال پرسشها منطقه باشد.
بروجردی با بیان این که اختلاف ایجاد شده است در کشورهای منطقه محصول سفر رییس جمهوری آمریکا به منطقه هست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی از ابتدا مخالف دخالت بیگانگان در منطقه بوده است.
وی تاکید کرد: خروجی سفر ترامپ به عربستان هم بزرگ ترین قرارداد تسلیحاتی هست. در جنگ دو ساله یمن که بیش از 10 هزار مسلمان عرب در این کشور عربی از سوی ارتش عربستان به خاک و خون کشیده شده است اند با حمایت آمریکا و سلاح آن ها صورت می گیرد.
وی ادامه داد: بنابراین دور از انتظار نیست که شاهد اتفاقات منفی بیشتری در منطقه باشیم.
بروجردی خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم که کشورهای منطقه به این سیاست محوری و مهم توجه داشته باشند که پرسشها منطقه باید از سوی کشورهای منطقه حل شود.
اضافه می شود که عربستان سعودی، امارات و بحرین اعضای شورای همکاری خلیج فارس روز دوشنبه اعلان کردند که مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را با قطر عضو دیگر این نهاد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، بسته اند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلامی | آمریکا | عربستان | کشورهای عربی | عربستان سعودی | مجلس شورای اسلامی | علاءالدین بروجردی | عربستان و قطر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog